رژیم های غذایی

رژیم های تخصصی کودک و نوجوان


متخصصین ما با در نظر گرفتن کلیه ابعاد این دوران توانسته اند برنامه های ویژه ای را طراحی و ارائه کنند که خیال شما را از جهت سلامت جسمی،رشد و کمبودهای تغذیه ای آسوده نمایند مطمئنا شما می توانید با این حس اعتماد در طول همان ماه اول، تفاوت برنامه های ما را با آنچه که تا کنون دیده و شنیده اید احساس کنید.در ائامه توجه شما را به پاره های توضیحات مفید در این باره جلب میکنیم.

رشد طبیعی

منحنی رشد طبیعی باید پیوسته موازی یکی از خطوط کارت پایش رشد و در ادامه منحنی خود کودک پیش رفته و در فاصله منحنی پایین و منحنی بالای کارت پایش رشد قرار گیرد. قابل ذکر است که منحنی همیشه کاملاً صاف و یکنواخت نیست و ممکن است با نواسانات جزیی همراه باشد.

اهمیت پایش رشد

پایش رشد بهترین وسیله برای پی بردن به کفایت تغذیه کودک و بهترین راه اطمینان یافتن از سلامت و رشد مطلوب اوست . هر انحرافی در وضعیت رشد کودک ایجاد شود چون خیلی زود تشخیص داده می شود می توان آن را سریع‎تر اصلاح و از تداوم آن جلوگیری نمود.

 

رژیم های مشکلات متابولیک


سندرم متابولیک به طور کلی به معنای وجود گروهی از عوامل خطرزا در بروز بیماری های قلبی عروقی و دیابت است. این عوامل خطرزا شامل چاقی شکمی یعنی افزایش چربی در اطراف شکم، اختلال در مقدار چربی‌های خونی، کلسترول و رسوبات در دیواره‌های درونی سرخرگها،‌ فشار خون بالا، مقاومت انسولینی یا عدم تحمل قند، زمینه لخته شدن خون و نیز زمینه بروز التهاب هستند.

دیابت

چنانچه عادات غذایی خود را درجهت کنترل مقاومت انسولین خود تغییر ندهید، سطوح قند خون شما به افزایش خود ادامه می‌دهند. در نتیجهٔ ابتلا به سندرم متابولیک، حتی اگر در ابتدا دچار دیابت نباشید در آینده مبتلا به دیابت خواهید شد.

بیماری قلب عروقی

کلسترول بالا و فشار خون بالا منجر به افزایش تدریجی پلاک‌های سخت در دیواره‌های عروقی می‌شوند. این پلاک‌ها منجر به تنگ و باریک شدن عروق می‌شوند که در نهایت به حمله قلبی یا سکته منجر می‌گردند.

 

رژیم های تخصصی براساس مزاج


همواره تفاوت بین افراد توجه ما را به خود جلب می کند. برخی نوزادان زردی می گیرند وبرخی نمی گیرند. برخی بچه ها خوب غذا می خورند و برخی خیر. بعضی لاغر وبعضی درشت اندامند. بعضی با خوردن غذا بلا فاصله چاق می شوند و برخی با دو برابر خوردن ذره ای چاق نمیشوند، برخی افراد شجاعند وبرخی ترسو. عده ای زود عصبانی می شوند وعده ای خیلی صبور و آرامند برخی سخاوتمند و ولخرجند وعده ای برای یک ریال هم حساب و کتاب دارند بعضی قدرت حافظه بالایی دارند وگروهی هم مرتبا مطالب را فراموش می کنند

نتیجه کار چه خواهد بود

و رسیدن به این اهداف در روش رژیم درمانی ما، در مقایسه با روش های مرسوم که فقط متکی بر کالری سنجی میباشند غیر قابل مقایسه است و ما سالهاست که در حال انجام این روش بوده و هستیم و به تمامی زوایای ان اشراف یافته ایم . ما مزاج شناسان برجسته ای در کشورمان داریم که از ما بهترندو همچنین متخصصین تغذیه سر شناس و بنامی هم داریم که از ما بهترند و برای ما نقش استاد را دارند که به همه انان احترام میگذاریم ولی از این جهت ما بهتریم که این دو علم را با هم یک جا جمع کرده ایم و تلفیقی جالب از انها ایجاد کرده ایم

ارتباط و تلفیق مزاج و متابولیسم

حال شما در نظر بگیرید که شما به علم تغذیه و رژیم درمانی نوین و متابولیسم آگاه بوده و مزاج ها را نیز می شناسید ،انوقت با استفاده از مزاج شناسی میتوانید تا حدودی خصوصیات جسمی (در کل یا جزء) یک فرد و همچنین غذاها را بشناسید و با ایجاد یک هماهنگی بین مزاج فر و مزاج غذاها، ومحاسبات متابولیسم با احاطه بیشتری ،یک میزان غذای خاص ، را به مقدار خاص و در زمان خاص و به هدف خاص به یک بیمار خاص بدهید