تاریخچه و جاهای دیدنی لس انجلس

مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۳
جنگل سونداربانس در خولنا – بنگلادش
اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۳

لس آنجلس، کلان‌شهری با وسعت زیاد است، از این جهت، جای تعجب نیست که فهرست جاهای دیدنی لس آنجلس به همان نسبت بلند بالا باشد.


لس آنجلس به عنوان پایتخت سرگرمی جهان مشهور است و دلیل آن هم واضح است. در این کلان‌شهر فیلم‌های سینمایی، سریال‌های تلویزیونی و موسیقی‌هایی ساخته می‌شود که در سرتاسر دنیا هواخواهان بسیاری دارند.

سابقه‌ی زیاد شهر فرشتگان در صنعت سرگرمی و البته شانس ملاقات برخی از مشاهیر دنیای هنر و سینما از نزدیک، خودش دلیل خوبی برای هجوم گردشگران به این شهر استکمی لس آنجلس را بیشتر بشناسید


تأسیس لس آنجلس به قرن هجدهم و سال ۱۷۸۱ باز می‌گردد. در آن روزگار این شهری جزئی از کشور مکزیک بود و به طبع نیز نام اسپانیایی برای شهر برگزیده شد که نام کامل آن El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de Los Angeles de Porciuncula بود که به معنای بانوی ما ملکه‌ی فرشتگان پورسی‌اونکالا است. هم‌اکنون نام رسمی آن «شهر لس آنجلس (City of Los Angeles)» یا همان شهر فرشتگان است که بیشتر اوقات از مخفف آن اِل.ای (L.A) استفاده می‌شود. دیگر لقب شهر لس آنجلس لالا لند (La La Land‎) است که احتمالا این اسم با توجه به استقبال و موفقیت بی‌نظیر فیلم لالا لند (محصول ۲۰۱۶) حتما به گوش‌تان خورده است.

 

در ابتدا تنها چند خانواده در این منطقه زندگی می‌کردند، ولی طی سال‌های ۱۸۰۰ رفته رفته به جمعیت آن افزوده شد و تعداد ساکنان به ۳۱۵ نفر رسید. کلیسای کاتولیک پلازا در سال ۱۸۲۲ در لس آنجلس ساخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *